Mobil: 607 068 092 
Nenecháme Vás v tom!
VOLEJTE KDYKOLIV
Mobil: 607 813 860

Jak se postarat o svého miláčka před zimou

14.10.2017
Image 0

Vážení zákazníci, nastává chvíle, kdy je potřeba prověřit stav Vašeho automobilu a zároveň budeme muset všichni přezout na zimní pneumatiky. Přinášíme Vám pár tipů, jak se nejlépe postarat o Vaše auto, aby v zimě bylo ve 100% kondici.

Jak tedy o svého miláčka pečovat co nejlépe?

Autobaterie

Postarejte se o údržbu ještě před zimou, baterie vám tak vydrží déle a nebudete se strachovat, že nenastartujete. Zkontrolujte napětí a elektrické kontakty postříkejte speciálním sprejem. V zimě pozorně sledujte předpověď počasí. V případě, že se blíží opravdu velké mrazy, nebojte se baterii na noc vyndat. A v těch nejhorších případech mějte připraveny startovací kabely.

Kapaliny

Základem je kvalitní palivo. Určitě se každému z vás už někdy stalo, že měl problém ráno při velkém mrazu nastartovat. Benzín se při nízkých teplotách méně vypařuje a snižuje se tak možnost odstartovat spalovací proces. Nafta naopak při nízkých teplotách tuhne. V zimních měsících byste na benzínkách měli sehnat speciální naftu, která vydrží i teploty do mínus 20 stupňů Celsia.Tuhne i převodový a motorový olej. Tudíž auto nejprve nastartujte a nechte ho zahřát. Až potom se vydejte na cestu.

Skla + stěrače

Nejlepší ochranou je zakrýt přední sklo speciální plachtou. Pokud ji nemáte, mějte alespoň po ruce kvalitní škrabku, případně speciální přípravek na rozmrazování skel ve spreji.

Stěrače budou v zimě bezpochyby patřit k nejexponovanějším dílům a ne náhodou se právě na prahu zimy doporučuje jedna ze dvou ročních výměn celých stíracích lišt či alespoň gumiček.

Lak

Lesklý a zdravý lak není jenom estetickou záležitostí, ale zároveň kvalitní ochranou kovových dílů před korozí. Velké mrazy a zejména posypová sůl mu v zimě rozhodně nesvědčí. Před zimou tak nechte opravit a ošetřit všechny šrámy. Aby se do nich nedostala posypová sůl. V zimě vůz rovněž pravidelně umývejte, abyste z něj dostali všechny nečistoty. Vyhněte se ale obyčejným myčkám, ve kterých se často používají příliš hrubé kartáče, špinavá voda nebo obyčejný vosk. Ruční mytí ve specializovaných myčkách je sázka na jistotu. Nevýhodou je ale bohužel vyšší cena.

BRZDY

Základní je kontrola brzdového vedení, hadiček a stavu destiček či obložení. Náznaky možných problémů je vhodné odstranit dřív, než bude nezbytný opravářský zásah například na zimní cestě. Vyplatí se rovněž kontrola lanovodů ruční brzdy, které mohou u starších automobilů zamrzat.

Světla

Na místě je i kontrola správné funkce a případně oprava všech světlometů a světel do poslední žárovky.

Záruční servis
Moderní vybavení
Zapůjčení náhradního vozu
10 let zkušeností